Hatalmas fukusimai szeméthullám érte el Alaszkát
Hatalmas mennyiségű szemét érkezett Alaszka nyugati partjaihoz, és a jelekből ítélve a tavalyi japán szökőárral vízbe került hulladékot sodort oda az óceán.
Hatalmas mennyiségű szemét érkezett Alaszka nyugati partjaihoz, és a jelekből ítélve a tavalyi japán szökőárral vízbe került hulladékot sodort oda az óceán.
Újabb japán atomreaktort állítottak le hétfőn, így a szigetország 54 ilyen berendezése közül már csak egy működik.
A korábbiakban becsültnél kétszer több radioaktív céziumizotóp került a légkörbe a fukusimai atomerőműben egy évvel ezelőtt történt nukleáris baleset során - közölte szerdán a japán meteorológiai kutatóintézet.
Csaknem ötezer kilométert megtéve átsodródott a Csendes-óceán felén a tavalyi japán szökőárral tengerbe került hatalmas mennyiségű törmelék, épületmaradvány és hajóroncs, és bármelyik pillanatban elérheti Hawaii egyes távoli szigeteit.
Titokban Tokió evakuálásnak lehetőségét is számba vették a japán hatóságok a tavaly Fukusimában bekövetkezett atomkatasztrófa legrosszabb napjaiban, miközben mindent megtettek, hogy a valódinál kisebbnek tüntessék fel a bajt a közvélemény előtt - derült ki egy független alapítvány vizsgálatából.
Megtörtént a "hideg leállás" a márciusi földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőmű mindhárom reaktorában - jelentette be pénteken Noda Josihiko japán miniszterelnök.
Japán és külföldi újságírók szombaton első ízben kereshették fel a márciusi természeti katasztrófában tönkrement Fukusima-1 atomerőművet.
A maghasadással összefüggő radioaktív gáz szivárgását észlelték szerdán a Fukusima-1 japáni atomerőműben, ami arra utal, hogy újabb probléma lehet az érintett reaktorral.
Kis mennyiségben plutóniumra bukkantak Japán északkeleti térségében a márciusi földrengésben és szökőárban megrongálódott Fukusima-1 atomerő területén kívül - közölte a szigetország tudományos ügyekben illetékes minisztériuma pénteken.
A márciusi természeti csapások által sújtott fukusimai erőmű biztonságos lebontása számos technológiai kihívást okoz, és több mint egy évtizedig tart majd - közölte a japán Atomenergetikai Bizottság szerdán.
Keményen bírálták csütörtökön a japán kormány illetékesei a fukusimai atomerőművet üzemeltető vállalatot, a Tepcót, mert már három évvel ezelőtt arra a következtetésre jutott, hogy veszélyt jelentenek az atomreaktorokra a tíz métert meghaladó óriáshullámok, ennek ellenére nem értesítette róla a hatóságok.
A márciusi japán atombaleset óta a környezetbe került radioaktív cézium-137 mennyisége 168-szorosa a hirosimai atomtámadás idején egyszerre - írja csütörtökön egy japán lap.